Od 13 lat w powiecie gdańskim organizowany jest powiatowy konkurs czytelniczy „Z książką na ty”. Organizatorami konkursu są Starostwo Powiatowe w Pruszczu Gdańskim, Szkoła Podstawowa im. M. Kownackiej w Kłodawie oraz nasza filia. w dniach 19 – 21 marca br. w naszej filii odbył się pierwszy etap konkursu, czyli test znajomości lektur. Wzięło w nim udział 104 uczniów z 20 szkół.

test konkursowy

Każdy test składał się z serii pytań zamkniętych i otwartych, zagadek, łamigłówek. Na końcu testu jest też krzyżówka do rozwiązania. Tegoroczne lektury konkursowe to w większości tytuły bardzo poczytnych obecnie autorów. Są też tytuły popularne wśród młodych czytelników sprzed lat. W tym roku obowiązywały następujące tytuły lektur: kl. II – „Będę jak Patron” Katarzyny Ryrych, kl. III –„ Tajemnicze zniknięcie detektywa Pozytywki” Grzegorza Kasdepke, kl. IV – „Srebrne krzesło” C. S. Lewisa, kl. V – „Duch starej kamienicy” A. Onichimowskiej, kl. VI – „Mazurscy w podróży” Agnieszki Stelmaszczyk, kl. VII – „Siódme wtajemniczenie” Edmunda Niziurskiego oraz  kl. VIII – „Enola Holmes” Nancy Springer.

uczestnicy konkursu test

Poniżej przedstawiamy listę laureatów. Wszystkim uczniom serdecznie gratulujemy!

I miejsce Sandra Danowska, SP w Wojanowie

II miejsce ex equo Małgorzata Bazyluk, SP nr 1 w Pruszczu Gdańskim oraz Bartłomiej Torończak, SP w Rotmance

III miejsce ex equo Leon Miszewski, SP nr 2 w Pruszczu Gdańskim oraz Anna Kuczyńska, SP w Koźlinach

I miejsce Kornelia Lipińska, SP nr 2 w Pruszczu Gdańskim