W dniach 13 – 15 listopada br. uczniowie klas VI, VII i VIII z pruszczańskiej SP nr 2 mieli możliwość uczestniczyć w interesujących zajęciach  z okazji Narodowego Święta Niepodległości pt. „Kształtowanie granic II Rzeczypospolitej”. W sumie w murach naszej biblioteki gościliśmy aż 186 uczniów.

Prowadząca zajęcia dr Barbara Męczykowska z Biura Edukacji Narodowej gdańskiego oddziału IPN przypomniała uczniom sylwetki takich Ojców Niepodległości jak Józefa Piłsudskiego, Romana Dmowskiego czy Ignacego Jana Paderewskiego. Ponadto przedstawiła na mapach zmiany w granicach Polski po Traktacie Wersalskim. Szczególny nacisk położyła także na ówczesną sytuację na Pomorzu i niełatwe życie mniejszości polskiej na pograniczu polsko-niemieckim. Podczas zajęć uczniowie oglądali fragmenty filmów dokumentalnych, rozwiązywali krzyżówki i wykreślanki.

zajęcia o Niepodległej