Tczewscy nauczyciele bibliotekarze czwarty rok spotykają się w nowej formule w bibliotece szkolnej I Liceum Ogólnokształcącego im. M. Skłodowskiej-Curie w Tczewie. Nauczyciele chętnie przybywają i dzielą swoimi doświadczeniami. Tak też było w dniu 16 lutego 2024 r.

Uczestniczka Dorota Sobkiewicz na poprzednim spotkaniu zaprezentowała swoje skuteczne sposoby na promocję czytelnictwa. Na prośbę uczestników przyniosła teraz wykonany przez uczniów jej szkoły egzemplarz „Małego Księcia”, wykonany m. in. z wykorzystaniem komunikacji alternatywnej AAC. Przyniosła też egzemplarz tego tytułu, w którym wykorzystano tzw. rozszerzoną rzeczywistość. Uzupełnieniem tekstu książki były aplikacje, które odczytuje się za pomocą smartfonu lub tabletu.

Ponadto nauczyciele przeglądali również egzemplarze książek przestrzennych, komiksów, książek obrazkowych,  dyskutowali o blaskach i cieniach modnej wśród uczniów literatury young adult i new adult. Gospodyni spotkania, Karolina Konieczna opowiedziała o swoich doświadczeniach z mangą w promocji czytelnictwa. Przedstawiła też jej zdaniem, najważniejsze kryteria zakupu mangi do zbiorów biblioteki szkolnej. Z kolei koordynator tej sieci, Joanna Kowalczyk z Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej – Filii w Pruszczu Gdańskim przekazała informacje bieżące, m. in. na temat kampanii Unii Europejskiej w sprawie dzieci –  uchodźców wojennych. Każdy z uczestniczących w spotkaniu nauczycieli otrzymał dla swojej biblioteki egzemplarze książki „Dziewczynka, która miała oczy szeroko otwarte” w językowej wersji polskiej i ukraińskiej.

Zobacz również

#pedagogiczna_gdansk

Instagram

Odwiedź profil

Wyszukaj na stronie