10 czerwca 2024 w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Drewnicy odbyła się kolejna edycja konkursu recytatorskiego pod nazwą „Żuławy – moja mała Ojczyzna”.  Tym razem był on adresowany do uczniów klas IV-VIII szkół podstawowych z terenu Żuław. Organizatorami wydarzenia był ZSP w Drewnicy oraz nasza filia.

Tegoroczni uczestnicy to uczniowie ze szkół  z Jantaru, Mikoszewa, Kmiecina, Cedrów Małych oraz Drewnicy. Wszyscy zaprezentowali wiersze związane z tematyką żuławską lub napisane przez lokalnych twórców. Jury w składzie Aleksandra Burzyńska (dyrektor Biblioteki Publicznej Miasta i Gminy Nowy Dwór Gdański) oraz Ilona Grabowska i Monika Zając z nowodworskiej filii Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku wyłoniło następujących laureatów:

I miejsce – Liliana Lidak (SP Mikoszewo); Kacper Kisiel (SP Mikoszewo)

II miejsce – Zuzanna Pruszowska (SP Kmiecin); Paweł Kukiełło (SP Cedry Małe)

III miejsce – Laura Tyszka (SP Cedry Małe); Lucjusz Czerwiński (ZSP Drewnica)

Wyróżnienie:

Aleksandra Łabuda (SP Jantar); Amelia Pruszowska (SP Kmiecin)

Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe. Serdecznie dziękujemy za udział i gratulujemy pięknych występów.