Z okazji ustanowienia roku 2024 – decyzją Senatu RP – Rokiem Edukacji Ekonomicznej wraz ze Szkołą Podstawową Nr 85 w Gdańsku zapraszamy do udziału w Wojewódzkim Konkursie Fotograficznym „Żywa okładka książki o tematyce ekonomicznej”.

Mogą wziąć w nim udział uczniowie klas IVI szkół podstawowych z całego województwa pomorskiego. Zadaniem konkursowym jest wykonanie autorskiej fotografii inspirowanej okładką wybranej książki o tematyce ekonomicznej. Na prace czekamy do 30 kwietnia 2024.

Aby wziąć udział w konkursie konieczne jest zapoznanie się z regulaminem oraz jego akceptacja, a także wypełnienie zgody na przetwarzanie danych osobowych dziecka przez opiekuna. Zgłoszenia konkursowe wraz z niezbędnymi informacjami i dokumentami należy wysyłać na adres konkursy@pbp.gda.pl.

Pamiętajcie, że książki nie poznajemy po okładce, dlatego koniecznie zapoznajcie się z treścią tej, która stanie się Waszą inspiracją. Bądźcie kreatywni i oryginalni – niech Wasze prace zachęcą innych do sięgania po książki, które uczą jak dbać o swoje finanse. Pod tym linkiem kryją się propozycje książkowe dostępne w naszej bibliotece, które mogą Was zainspirować.

Konkurs jest objęty Patronatem Honorowym Prezydenta Miasta Gdańska i został włączony do kalendarium Roku Edukacji Ekonomicznej.

Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody książkowe, gry oraz gadżety. Zapraszamy do wzięcia udziału i udowodnienia, że sztuka i ekonomia mogą iść ze sobą w parze!

grafika promująca konkurs

rok edukacji ekonomicznej