W Zespole Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gdańsku Brzeźnie 22 marca 2024 w godz. 10.00 – 14.00 odbędzie się Festiwal Nauki i Zabawy „KAŻDY MOŻE BYĆ ANIOŁEM”. Impreza poświęcona jest podopiecznym Hospicjum Pomorze Dzieciom – ma uwrażliwiać, uświadamiać, ale też wspomóc finansowo działalność hospicjum. Nasza biblioteka dołącza się do tej inicjatywy. Dzięki temu również będziecie mogli znaleźć nasze stoisko na festiwalu.

W czasie imprezy będzie można wziąć udział między innymi w pokazach laboratoryjnych przygotowanych przez studentów Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego i studentów Akademii Marynarki Wojennej, w zajęciach naukowych prowadzonych przez pracowników i studentów z UG, w warsztatach językowych i kulinarnych. Z kolei na naszym stanowisku znajdą się roboty Dash oraz Indi i każdy będzie mógł spróbować swoich sił w ich programowaniu.

Na festiwalu będzie można również wsłuchać się w bajki czytane przez aktorów Teatru Wybrzeże. Ponadto odbędzie się spotkanie z mistrzem olimpijskim i zawodnikami Gdańskiego Towarzystwa Wioślarskiego „Gedania”, a także zajęcia z judo z Ada Judo Fun i trening pod okiem trenera personalnego Mistrza Polski w kategorii Freestyle. Nie zabraknie również zabaw takich jak: malowanie twarzy, fotobudka, loteria, kiermasze z ręcznie malowanymi t-shirtami, workami i siatkami.

Wsparcia udzielili – zasilając aukcje: Teatr Wybrzeże, TWINSTAR Sp. z o.o. Restauracje McDonald’s, Zarząd Komunikacji Miejskiej w Gdańsku, właściciele Galerii Grobla, U7, Hevellianium, Młodzieżowa Rada Miasta Gdańska.

Festiwal Nauki i Zabawy jest objęty Honorowym Patronatem Prezydenta Miasta Gdańska.

Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 10 w Gdańsku znajduje się przy ul. Ignacego Krasickiego 10 (Brzeźno).

Serdecznie zapraszamy do udziału, wsparcia i wspólnej zabawy.

plakat festiwalu nauki i zabawy