Już 14 grudnia serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli bibliotekarzy do udziału w webinarze „Miejsce w którym wszystko się zaczyna – jak zakochać się w bibliotece i książkach”, który poprowadzi Iwona Pietrzak-Płachta.

Kim jest nasz gość? Z wykształcenia bibliotekoznawczynią. Z zamiłowania bibliotekarką szkolną, która pracuje w zawodzie od 21 lat. Jest również pomysłodawczynią zamiany biblioteki szkolnej ZSP w Pliszczynie w Wypożyczalnię Skrzydeł. Ponadto propaguje budowanie marki i identyfikacji wizualnej bibliotek szkolnych.

Zaraża swoimi pomysłami na czytanie podczas konferencji i spotkań metodycznych dla bibliotekarzy i humanistów. Jest autorką książki „Wypożyczalnia skrzydeł. Opowieść o magii czytania”. Jak sama mówi – zamiast książek wypożycza skrzydła, na których szybuje ze swoimi czytelnikami do książkowych krain. Obala stereotypy, że czytanie to zajęcie statyczne i potrafi sprawić, że dzieci o różnych temperamentach czują, że czytanie ma moc!

Ponadto Iwona Pietrzak-Płachta jest laureatką licznych nagród i wyróżnień. Między innymi zdobyła tytuł Nauczyciela Roku 2022, została uhonorowana wraz ze swoją biblioteką nagrodą im. Janusza Korczaka, a także była wielokrotną laureatką konkursu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich „Mistrz Promocji Czytelnictwa”.

Webinar odbędzie się za pośrednictwem platformy ClickMeeting 14.12.2023r., w godzinach 14:00 – 15:00. Obowiązuje wcześniejsza rejestracja. Zapisu można dokonać pod tym linkiem.

webinar z Iwoną Pietrzak-Płachtą grafika