6 października w ramach IX edycji akcji Noc Bibliotek nasza filia zorganizowała spotkanie dla uczniów klas drugich. Wydarzenie było przygotowane we współpracy z biblioteką SP nr 2 w Nowym Dworze Gdańskim.

Uczniowie rozpoczęli swoją wizytę od zwiedzania budynku oraz poznania jego historii. Ponadto poznali różnicę między biblioteką pedagogiczną a szkolną. Kolejnym punktem programu było wysłuchanie wierszy Jana brzechwy – „Tańcowała igła z nitką” oraz „Dwie krawcowe”. Ich tematyka stanowiła wprowadzenie do warsztatów krawieckich, które były kolejnym punktem programu spotkania.

Warsztaty prowadziła Marzena Hawrylak, która pokazała uczniom, jak uszyć własną zakładkę do książek. Dzięki temu nauczyli się oni prawidłowo odmierzać szablon, wykrawać, a także obszywać podstawowym ściegiem krawieckim. Ponadto dowiedzieli się, w jaki sposób przyszywać guziki i inne elementy ozdobne. Każdy uczestnik opuścił warsztaty z własnoręcznie uszytą i zaprojektowaną przez siebie zakładką do książek.

zakładka do książki