Z okazji Jubileuszowej X Ogólnopolskiej Nocy Bibliotek zorganizowaliśmy grę terenową dla uczniów malborskich szkół podstawowych. Wydarzenie objął Patronem Honorowym Burmistrz Miasta Malborka Marek Charzewski oraz IPN Oddział w Gdańsku. W tegorocznej grze wzięło udział 11 zespołów z opiekunami.

Jest nam ogromnie miło, że nasze zaproszenie do wspólnej zabawy przyjmują inne malborskie biblioteki i instytucje kultury. Partnerami tegorocznej gry byli: Muzeum Miasta Malborka, Biblioteka Muzeum Zamkowego w Malborku, Miejska Biblioteka Publiczna – MEDIATEKA oraz Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy w Malborku.

Zabawę rozpoczęliśmy w przepięknej Bibliotece Muzeum Zamkowego w Malborku. Po powitaniu i wyjaśnieniu zasad gry, przedstawiciele drużyn wylosowali miejsce z którego zaczną zabawę. Każda trzyosobowa drużyna otrzymała mapę z zaznaczonymi punktami, które muszą odnaleźć oraz kartę obiegową, na której wpisywana była punktacja. Na uczestników w każdej bibliotece czy muzeum czekały inne zadania do rozwiązania, dzięki którym zdobywali kolejne punkty w rywalizacji.

otwarcie gry przez Agnieszkę Predygier kierownik filii PBP w Malborku    otwarcie gry    otwarcie gry    udzielanie wywiadu przez kierownik filii PBP w Malborku    rozdanie kart do gry

uczestnicy gry w trakcie zabawy   uczestnicy gry w trakcie zabawy  uczestnicy w trakcie zabawy  drużyna w trakcie rozwiązywania zadania

Zakończenie imprezy: ostatnia konkurencja, ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbyło się w naszej bibliotece. Nieskromnie wspomnimy, że zadania przygotowane z wykorzystaniem robotów Indi bardzo się podobało dzieciom. Nagrody wręczał wiceburmistrz miasta Malborka Jan Tadeusz Wilk.

I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Malborku

II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Malborku

III miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 8 w Malborku

wręczenie nagród  wręczenie nagród  wręczenie nagród  burmistrz miasta Malborka oraz kierownik Filii PBP w Malborku

Gra miała być przede wszystkim dobra zabawą, nie obyło się jednak bez odrobiny rywalizacji. Zmęczeni ale szczęśliwi uczestnicy już nie mogą doczekać się kolejnej edycji – i tak okazuje się, że impreza stała się zabawą cykliczną. Ponadto w wydarzeniu wzięła udział nasza koleżanka z Filii w Kwidzynie, która dołączyła do jednej z drużyn i przeszła cały szlak.