Już 9 maja 2024 roku odbędzie się wielki finał ogólnopolskiego konkursu czytelniczego Wielka Liga Czytelników. Nasza biblioteka już od kilku lat pełni w nim funkcję koordynatora wojewódzkiego.

Przypominamy, że wszystkie niezbędne informacje oraz linki do testów są wysyłane mailowo do koordynatorów placówek przez koordynatorów powiatowych. W przypadku wątpliwości lub pytań prosimy o kontakt ze swoimi koordynatorami.

Ponadto przypominamy, że Kuratorium Oświaty w Gdańsku ujęło Wielką Ligę Czytelników na liście zawodów wiedzy. Ich laureaci zdobywają dodatkowe punkty wymienione na świadectwach ukończenia szkoły podstawowej, które są uznawane w procesach rekrutacyjnych na rok szkolny 2024/2025. Zdobywcom I, II oraz III miejsca w konkursie Wielka Liga Czytelników przyznawane są po 3 punkty.

Link do artykułu na temat zawodów wiedzy, artystycznych i sportowych znajduje się tutaj. Natomiast wykaz zawodów wiedzy, w których ujęta jest Wielka Liga Czytelników (pozycja nr 22) jest tutaj.

ksiazki finałowe WLC 2024