Filia Wejherowo rozpoczęła tegoroczny Tydzień Bibliotek spotkaniem z Natalią Strągowską, bibliotekarką i blogerką, autorką bloga „Bibliotekarka Natalka” , promującego książki i czytelnictwo.

Kameralne wydarzenie, ze względu na miejsce i atmosferę, odbyło się i tym razem w zaprzyjaźnionej kawiarni „Coffeelife” , prowadzonej przez przyjaciół z Ukrainy. Przy pysznej kawie, herbacie i słodkościach wysłuchaliśmy pasjonującej opowieści o miłości do literatury. Przygoda Natalii rozpoczęła się znienacka i wciąż trwa, a polega na redagowaniu recenzji wybranych książek, głównie obyczajowych, naszych rodzimych autorów. Natalia podzieliła się wrażeniami z prowadzenia własnego bloga literackiego oraz patronatu medialnego książek, które również zaprezentowała. Opowiedziała także o swojej fascynacji literaturą świąteczną, wydawaną z okazji Świąt Bożego Narodzenia. Kolekcja domowa Natalii liczy 300 tytułów i wciąż się powiększa.

Grono zaproszonych gości wyraziło podziw dla działań Natalii, które przyczyniają się do rozwoju czytelnictwa i popularyzacji książek. Miło nam również, że jednocześnie mogliśmy symbolicznie wesprzeć naszych gości zza wschodniej granicy, delektując się pysznościami oferowanymi przez „Coffeelife” (Wejherowo, ul. Wałowa).
  
 

 

Zobacz również

#pedagogiczna_gdansk

Instagram

Odwiedź profil

Wyszukaj na stronie