W środę 31 maja br., w sali audiowizualnej Kwidzyńskiego Centrum Kultury w Kwidzynie odbył się XV Powiatowy Konkurs Czytelniczy „W Krainie Fantazji” adresowany do wszystkich uczniów klas 1-6 szkół podstawowych.

W konkursie wzięło udział ogólnie 66 uczniów: w kategorii dla klas 1 – 23 uczniów, w kategorii dla klas 2–3 – 24 uczniów, w kategorii dla klas 4–6 – 19 uczniów.

W kategorii dla klas pierwszych, gdzie obowiązywała znajomość książki „120 przygód Koziołka Matołka”Kornela makuszyńskiego – pierwsze miejsce zdobył Kornel Koniszuk z SPOMS w Kwidzynie, drugie miejsce – Natalia Harackiewicz z SP 6 w Kwidzynie i trzecie – Dominik Piasek z SP 6 w Kwidzynie.

Zwycięzcy w kategorii klas 2–3 , którzy wykazali się super znajomością książki „Witaj, Karolciu!” Marii Kruger, to : I miejsce – Antoni Tadrowski z SP 2 w Kwidzynie, drugie miejsce – Adrian Chyła z SP 2 w Kwidzynie, trzecie – Natalia Kalinowska z SP w Czarnem Dolnem.

W kategorii dla klas 4–6, w której trzeba było wykazać się znajomością książki 4 tomów przygód Harrego Potttera – pierwsze miejsce miejsce zdobyła Maria Małecka z SPOMS w Kwidzynie, drugie – Amelia Osiecka z SP w Rakowcu, trzecie miejsce – Iga Wowk – z SP w Rakowcu.

Laureaci otrzymali dyplomy, zestawy książek i gadżety promocyjne od sponsorów. Pozostali uczestnicy otrzymali wyróżnienia i także nagrody książkowe.

Nagrody w tym roku ufundował Starosta Powiatu Kwidzyńskiego, Wójt Gminy Ryjewo, Rzecznik Praw Dziecka, Wydawnictwa: Nasza Księgarnia, Zakamarki, Wielka Litera, gadżety promocyjne Promocja Gminy Kwidzyn oraz Promocja Miasta Kwidzyn.

Organizatorem konkursu była Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku Filia w Kwidzynie oraz Kwidzyńskie Centrum Kultury. Sponsorom dziękujemy za pomoc w przygotowaniu tegorocznej edycji „Fantazji”; a wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i życzymy udanych wakacji.