Pierwsze – w tym roku szkolnym – spotkanie biblioterapeutycznej sieci współpracy i samokształcenia za nami! Główną bohaterką naszych warsztatów była dynia.

16 października 2024 w naszej czytelni zebrało się 15 nauczycielek zainteresowanych biblioterapią. Wszystkich przywitała Alina Hope – kierownik filii, a koordynatorka sieci – Małgorzata Grzenkowicz przybliżyła ideę działania sieci.

Spotkanie miało istnie jesienny charakter. Główną bohaterką naszych warsztatów była DYNIA. Na początku, Gosia Grzenkowicz zaprezentowała dynię w wielu odsłonach, a następnie swoje autorskie zajęcia poprowadziła Teresa Raszeja przy wsparciu Magdaleny Pawlik. Obie Koleżanki w swojej szkole (ZSP 2 Wejherowo) prowadzą takie zajęcia z uczniami. Okazuje się, że wykorzystując kawałki materiałów, włóczek można stworzyć dyniowe cuda.

spotkanie sieci biblioterapeutycznej i warsztaty

Wszystkie uczestniczki wyszły zadowolone i zrelaksowane, bo w końcu, to BIBLIOTERAPIA! Już jesteśmy umówione na warsztaty świąteczne, z kolei inna z naszych koleżanek zaproponowała podzielenie się swoimi doświadczeniami w tym zakresie. Wszystkim bardzo dziękujemy. Do zobaczenia w grudniu.