Nasza filia przeprowadziła w październiku 2024 roku konkurs rysunkowy online dla uczniów klas trzecich szkół podstawowych pt. „Chotomska Dzieciom”. Na konkurs wpłynęły 24 prace uczniów z powiatu kwidzyńskiego. Poniżej przedstawiamy wyniki oraz zwycięzców.

Każda praca to jedna ilustracja do wybranego przez ucznia utworu Wandy Chotomskiej.  Wybór był bardzo trudny i jury przyznało 2 miejsca pierwsze: Amanda Wierzbicka – SP Licze, Weronika Boruta – SP 2 Kwidzyn; 3 miejsca drugie: Izabela Szpeflik – SP 2 Prabuty, Barbara Brzycka– SP 5 Kwidzyn, Tymoteusz Próchnicki – SPOMS Kwidzyn oraz 2 miejsca trzecie: Oliwia Milbrodt – SP Licze, Bartosz Fydrych – SP 2 Prabuty.

Miejsce I, Amanda Wierzbicka:

Miejsce I, Weronika Boruta:

Miejsce II, Izabela Szpeflik:

Miejsce II, Barbara Brzycka:

Miejsce II, Tymoteusz Próchnicki:

Miejsce III, Oliwia Milbrodt:

Miejsce III, Bartosz Fydrych:

Pozostałym uczniom przyznano wyróżnienia. Nagrody książkowe dla wszystkich uczestników konkursu ufundowali: Wójt Gminy Ryjewo, Starosta Powiatu Kwidzyńskiego, Burmistrz Miasta i Gminy Prabuty, Wydawnictwo Nasza Księgarnia oraz Filia PBP w Kwidzynie.