13 grudnia w naszej filii odbyło się ostatnie w tym roku kalendarzowym spotkanie Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy. Jego głównym tematem była biblioterapia w świątecznym wydaniu.

Pierwotnie na spotkaniu miała wystąpić ekspertka i autorka wyjątkowego projektu poświęconego słowiańskim lalkom. Pomysł ten spotkał się z dużym entuzjazmem, ponieważ zapowiadał możliwość poznania ciekawych sposobów na urozmaicenie zajęć edukacyjnych. Jednak z powodu choroby ten temat musiałyśmy przełożyć na inny termin. Nie zniechęciło to naszych uczestniczek, którymi były nauczycielki przedszkola, szkoły podstawowej oraz bibliotekarki szkolne. Wszystkie z dużym zaangażowaniem włączyły się w wykonywanie ozdób świątecznych zaproponowanych przez Gosię Grzenkowicz – koordynatorkę sieci. Na początku naszych warsztatów  dla zaakcentowania nastroju Gosia przedstawiła bajeczkę świąteczną z wykorzystaniem teatrzyku Kamishibai, która natychmiast została wypożyczona przez jedną z nauczycielek. Jak widzimy na dołączonych zdjęciach było twórczo, świątecznie, wesoło. Cała grupa życzy Wesołych świąt i Szczęśliwego Nowego Roku!

uczestniczki spotkania