Pomorska Biblioteki Pedagogiczna w Gdańsku
serdecznie zaprasza
na jubileuszowe XX Seminarium dla Nauczycieli Bibliotekarzy,
które odbędzie się 12 października 2022 r.
w formule zdalnej

Zapraszamy na XX Seminarium dla Nauczycieli Bibliotekarzy, które odbędzie się 12 października 2022 roku w formie zdalnej.
W naszym spotkaniu uczestniczyć będą Redaktor Naczelna Wydawnictwa Literatura Wiesława Jędrzejczyk i Grażyna Bąkiewicz, autorka książek dla dzieci i młodzieży.
O programie Laboratorium przyszłości  jako szansie na rozwój bibliotek szkolnych opowie Agnieszka Halicka, nauczyciel bibliotekarz ze szkoły podstawowej, laureatka Konkursu Nauczyciel Roku 2021.
Zapoznamy się z ofertą  Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku, którą zaprezentuje wicedyrektor PCEN w Gdańsku Tomasz Kąkol i Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku, którą przedstawią nauczyciele bibliotekarze Anna Zaperty i Anna Zawistowska. Refleksje  o działaniu sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy w czasie pandemii, przekaże nam Joanna Kowalczyk, kierownik Filii w Pruszczu Gdańskim PBP w Gdańsku.

REJESTRACJA NA WYDARZENIE: Rejestracja online

Rejestracja na seminarium do 10 października 2022 roku.

Udział w seminarium jest bezpłatny.

PROGRAM – pobierz:
11.00 – 11.05 Powitanie uczestników – Małgorzata Kłos, dyrektor Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku
11.05 – 11.50 Wykorzystanie literatury do rozmów z uczniami o świecie wartości– Redaktor Naczelna Wydawnictwa Literatura Wiesława Jędrzejczyk i Grażyna Bąkiewicz autorka książek dla dzieci i młodzieży.
11.50 – 12.10 Program Laboratoria przyszłości szansą na rozwój bibliotek szkolnych – Agnieszka Halicka – nauczyciel bibliotekarz ze Szkoły Podstawowej Integracyjnej nr 5 w Konstancinie Jeziornej, laureatka Konkursu Nauczyciel Roku 2021
12.10 – 12.30 Oferta Pomorskiego Centrum Edukacji Nauczycieli w Gdańsku w roku szkolnym 2022/2023 – Tomasz Kąkol, wicedyrektor PCEN w Gdańsku
12.30 – 12.50 Sieci współpracy i samokształcenia nauczycieli bibliotekarzy a pandemia – refleksje koordynatora sieci – Joanna Kowalczyk, kierownik Filii w Pruszczu Gdańskim PBP w Gdańsku
12.50 – 13.15 Dlaczego warto być czytelnikiem Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku – oferta biblioteczna w roku szkolnym 2022/2023 – Anna Zaperty, nauczyciel bibliotekarz Wydziału Gromadzenia, Opracowania i Digitalizacji Zbiorów oraz Anna Zawistowska nauczyciel bibliotekarz Wydziału Informacji i Wspomagania Placówek Oświatowych PBP w Gdańsku.