Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych PBP Gdańsk Hallera 14 (30 września 2022)

REJESTRACJA NA SPOTKANIE JEST JUŻ ZAKOŃCZONA

Zapraszamy uczniów klas VII-VIII szkół podstawowych oraz uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w spotkaniu autorskim z Katarzyną Ryrych – pisarką, poetką, autorką książek dla dorosłych, dzieci i młodzieży. Spotkanie odbędzie się 30 września br. w naszej Bibliotece w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”.

Pani Katarzyna Ryrych podczas spotkania razem z uczniami będzie rozważać czy to prawda że młodzież nie czyta książek, a jeśli tak to dlaczego?
Czy powodem może być brak czasu? Lenistwo? Natłok informacji z innych źródeł? A może to książki nie nadążają za rzeczywistością?
Może ich język i poruszane problemy nie łączą się z tym co młodzi ludzie aktualnie przeżywają?
Na te i inne pytania autorka postara się znaleźć odpowiedź na podstawie własnej twórczości i doświadczenia pracy z młodzieżą.

Uczestnicy wydarzenia będą mieli możliwość zadania pisarce pytań na temat jej pracy oraz otrzymania autografu.

Spotkanie autorskie z Katarzyną Ryrych, realizowane w ramach projektu „Zdolni z Pomorza”,
odbędzie się 30 września br. w godz. 11.00 – 13.30 w sali 318 budynku Pomorskiej Biblioteki Pedagogicznej w Gdańsku Wrzeszczu al. Gen. J. Hallera 14.

Uczniów kl. VII – VIII oraz uczniów szkół ponadpodstawowych, którzy chcieliby wziąć udział w wydarzeniu prosimy o przesłanie zgłoszeń mailowych na adres: k.malinowska@pbp.gda.pl

Warunkiem bezpłatnego udziału w spotkaniu jest dostarczenie do 23 września br.
wypełnionego kompletu dokumentów  (z dopiskiem na kopercie: WARSZTATY AUTORSKIE Z KATARZYNĄ RYRYCH) na adres:

Pomorska Biblioteka Pedagogiczna w Gdańsku
al. Gen. J. Hallera 14
80-401 Gdańsk

Prosimy, by w imieniu niepełnoletniego ucznia dokumenty podpisał Rodzic/Opiekun.

Szczegółowych informacji o wydarzeniu udziela:
Klaudia Malinowska
Wydział Informacji i Wspomagania Placówek Oświatowych PBP w Gdańsku
tel. 58 344 01 68 wew. 115 lub wspomaganie@pbp.gda.pl

Gość spotkania:

Katarzyna Ryrych – polska pisarka, poetka, nauczycielka i malarka. Ukończyła anglistykę na Uniwersytecie Jagiellońskim. Pisze i publikuje wiersze oraz powieści dla dorosłych, lecz większość jej utworów prozatorskich skierowana jest do dzieci i młodzieży. To właśnie literatura dziecięca i młodzieżowa przyniosła autorce nagrody, wyróżnienia i nominacje w konkursach literackich, takich jak Książka Roku Polskiej Sekcji IBBY, Konkurs Literacki im. Astrid Lindgren, Ogólnopolska Nagroda Literacka im. Kornela Makuszyńskiego, czy Literacka Podróż Hestii. Najbardziej znane książki autorki, to „ Lato na Rodos”, „Król”, „Sieden sowich piór”, „Łopianowe pole”, „Koniec świata nr 13”. Jej książki zostały wpisane na Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej oraz międzynarodową listę IBBY Outstanding Books for Young People with Disabilities. Kocha zwierzęta, podróże i dobre książki.